مدل های متنوعی از کپسول آتش نشانی در سطح بازار مورد استفاده قرار می گیرند چون ارتباط مستقیم با متریال قابل اشتعال در محیط های متفاوت وجود دارد. اجرای شارژ کپسول نیازمند به استفاده از دستگاه و تجهیزات پیشرفته دارد چون حفظ سلامت کپسول در مهار کردن آتش تأثیرگذار است. به طور کلی، روند شارژ کپسول باید توسط دارندگان این مخازن مورد توجه قرار گیرد. هم اکنون کلیه خدمات مرتبط به شارژ کپسول آتشنشانی را می توانید از طریق مرکز خدمات ایمنی آتش گریز تهران دریافت نمائید.

بررسی فرآیند شارژ کپسول

از جمله انواع خدمات شارژ کپسول آتش نشانی در تهران برای کلیه کپسول های گازی، پودری، کف، دی اکسید کربن و ... فراهم می باشد در نتیجه متصدیان دستگاه های شارژ کپسول، متناسب با دستورالعمل مشخص و رعایت نکات استاندارد چنین خدماتی را به مشتریان خود ارائه می دهند. روش شارژ کپسول‌ های آتش ‌نشانی بستگی به نوع کپسول و تجهیزات استفاده شده دارد. اما به طور کلی، فرآیند شارژ شامل مراحل زیر است:

 1. تعیین نوع و مقدار مواد شیمیایی مورد نیاز برای شارژ کپسول.
 2. قرار دادن کپسول بر روی سطح کار مناسب.
 3. اندازه‌گیری و تهیه مواد شیمیایی با دقت.
 4. تزریق یا تخلیه مواد شیمیایی به داخل کپسول.
 5. بسته‌بندی و نگهداری مناسب کپسول پس از شارژ.

با رعایت دقت و استفاده از تجهیزات مناسب، می ‌توان به صورت صحیح و امن شارژ کپسول آتشنشانی را انجام داد. در حال حاضر توسط تنها برخی از کارگاه ها خدمات شارژ کپسول آتش نشانی ارائه داده می شود چون مستلزم استفاده از تجهیزات استاندارد دارد. در ظرفیت های متفاوت شاهد استفاده از کپسول آتش نشانی هستیم. در نتیجه هنگام شارژ کپسول بایستی به درصد متریالی که باید با یکدیگر ترکیب شوند توجه نمود. جهت کسب اطلاعات تخصصی بیشتر نسبت به هزینه شارژ کپسول می توانید با مرکز خدمات ایمنی آتش گریز تهران تماس بگیرید.

شارژ کپسول بر اساس یک پروسه مشخص انجام می پذیرد. با توجه به اینکه نسبت به گذشته شاهد بهبود تکنولوژی در صنایع مختلف هستیم، بدیهی است، روند شارژ کپسول آتش نشانی نیز با استفاده از دستگاه های نیمه اتومات، زمان اجرای کار را تسریع ببخشند. در همین راستا، مرکز خدمات ایمنی آتش گریز تهران قادر به ارائه کلیه سرویس مرتبط به شارژ کپسول های آتش نشانی می باشند. در نتیجه متناسب با کپسول های متعددی که در سطح بازار وجود دارند، می توان نسبت به شارژ کپسول آتشنشانی دی اکسید کربن، کف، گازی، پودری، بیوورسال و ترکیب آن ها اقدام نمود.

علت شارژ کپسول به روش های مختلف

البته اجرای اصولی شارژ کپسول نیازمند رعایت نکات ایمنی و همچنین دستورالعمل مشخص مندرج بر روی کپسول می باشد. همانطور که می دانید، تخلیه نیمه، کامل و یا منقضی شدن تاریخ اعتبار موارد مهم هستند که نشان دهنده زمان مناسب شارژ کپسول آتشنشانی به شمار می روند. هم اکنون جهت انجام شارژ کپسول آتشنشانی از دستگاه های مخصوص استفاده نمایند تا اجرای کار به صورت اصولی صورت گیرد. کپسول ‌های آتش‌نشانی به صورت مختلفی طراحی شده‌اند و هر کدام از آنها برای استفاده در شرایط خاصی مناسب هستند. برخی از انواع کپسول آتش‌ نشانی عبارتند از:

 • کپسول پودری: این نوع کپسول‌ ها حاوی پودر آتش ‌نشانی هستند که با تخلیه آن، اطفاء حریق انجام می‌ شود. در نتیجه دارای یک روند مشخص برای اجرای شارژ کپسول است.
 • کپسول گازی: متشکل از گازهای خاصی مانند دی‌اکسید کربن هستند که با تخلیه آن، حجم اکسیژن در محیط کاهش می‌یابد و حریق خاموش می ‌شود.
 • کپسول‌ خمیری یا کف: حاوی خمیر آتش ‌نشانی هستند که با تخلیه آن، حرارت ولتاژ سطح حرارت را کاهش می‌ دهد و حریق را خاموش می‌ کند. شارژ کپسول آتش نشانی خمیری دارای یک پروسه مشخص است.
 • کپسول‌ آبی: این نوع کپسول ‌ها شامل آب یا محلول‌های آبی هستند که با تخلیه آن، حرارت حریق کاهش پیدا می کند.

  خدمات ایمنی آتش گریز تهران 

  آدرس: تهران - حسن آباد - خیابان وحدت اسلامی - جنب پمپ بنزین - ابتدای کوچه شهید ارزانی

  تلفن تماس: 02166963703

  تلفن همراه: 09194177197 - 09120732013 

ایمیل :
مبلغ : تماس بگیرید
وب سایت :
آدرس :
به این آگهی امتیاز بدهید :
10 / 10
از 1 کاربر

تماس با آگهی دهنده

شماره تماس شما : *
متن پیغام شما : *
تصویر امنیتی :

مشخصات آگهی

اضافه به علاقه مندی ها
تعداد بازدید : 42
نمایش همه
علاقه مندی ها ()